Michal 
Strnad

Michal Strnad je mladý charismatický hudebník, kterého mohou posluchači znát například z oceňované vokální skupiny SKETY nebo jako vokalistu skupiny Barbory Polákové. Nyní přichází se sólovým albem, které vydává label Tranzistor k magickému datu 2. 2. 2022. Albu předchází nová skladba Černá voda se zpěvačkou a mnohonásobnou držitelkou Ceny Anděl Lenkou Dusilovou.

 

„Můj kamarád s krásným hlasem Michal Strnad mě vylákal k nazpívání skladby Černá voda, která bude na jeho připravovaném sólovém autorském debutu. Ta píseň mi vlezla pod kůži, tak jsem do toho šla...,“ napsala nedávno na sociálních sítích Lenka Dusilová.

 

Žánrově se tvorba Michala Strnada pohybuje na pomezí akustického popu a písničkářství, vždy se ale opírá o skvělý pěvecký projev. Suverénní album podtrhují české texty básníků Tomáše Tajchnera nebo také Jiřího Žáčka, který k hudebnímu zpracování osobně svolil. O produkci se postaral další spolupracovník, kytarista a producent z kapely Barbory Polákové Petr Zatloukal. Krom již zmiňované Lenky Dusilové na albu hostuje respektovaný pianista Tomáš Kačo, ale také zpěvačka Barbora Poláková, která vůbec poprvé zpívá v angličtině.

Michal vyrůstal v divadelní rodině a jako dítě daboval a hrál ve filmech. Přes kořeny v uměleckém prostředí ale vystudoval sociální práci a psychoterapii, které se aktuálně věnuje v poradně Therapia. S manželkou Hanou má dvě děti a od roku 2015 spolu provozují soukromou mateřskou školku Mateřídouška. Vystupuje s vokální skupinou SKETY, která si získala respekt jak v České republice, tak v zahraničí a vysloužila si čtyři nominace na prestižní cenu CARA ve Spojených státech. Diváci mohli Michala vidět také v pořadech StarDance, Český lev nebo po boku Barbory Polákové, Jany Kirschner, Anety Langerové a dalších.